. . .

Font został zaprojektowany w Typowej Pracowni w ramach pracy dyplomowej. Geller jest rodziną krojów przewidzianą do zastosowań gazetowych. Na ten moment w sprzedaży dostępne są odmiany headline, docelowo rodzina będzie składała się z dwóch odmian optycznych: headline i text.

W trakcie procesu projektowego przeanalizowane zostały proporcje frakcji edytorskich takich jak: leady, kolumny, tytuły czy wyimki. Z myślą o planowanym zastosowaniu została zaprojektowana między innymi majuskuła. Jej uwspółcześnione proporcje (wywiedzione z projektów grupy Didone) o zoptymalizowanych światłach wewnętrznych jak i krótkie wydłużenia górne i dolne małych liter sprawdzają się dobrze w tytułach i leadach.

Oprócz szerokiego zakresu funkcji opentype, krój zawiera punktory i dingbaty zapewniając wiele możliwości wprowadzania tak zwanych „entry points”. Kompaktowa budowa diakrytyków, duża wysokość-x, zwężona konstrukcja liter – wszystkie te cechy ułatwiają łamanie wąskiej szpalty tekstu i zapewniają dużą ekonomię składu.

Liczba odmian: 20